Mosadzný teplovodný rozdeľovač

Pomocou rozdeľovača je vykurovacie médium- zohriata voda rozdeľovaná do jednotlivých modulov – okruhov, priestorov / miestností / objektu. Podľa potreby a typu rozdeľovača je možné regulovať prietok vykurovacieho média a tým výkon vykurovania v miestnostiach .

rozdelovac rez

Rozdeľovače sú 2,3,.. až 16 okruhové.
Prietokomery udávajú prietok jednotlivými okruhmi v l/min.
V štandardne dodávaných rozdeľovačoch je maximálny prietok 2,4 l/min.
Vyšší prietok 8 l/min je možné dosiahnuť výmenou prietokomeru.
Maximálny prevádzkový tlak je 0,6 Mpa.
Pripojenie rozdeľovača je možné pomocou vnútorného závitu G 1“ cez guľové uzatváracie ventily. Rúrky sa pripájajú na rozdeľovač pomocou pripájacích skrutkovaní v závislosti od typu použitej rúrky. Pripojovacia armatúra pre jednotlivé okruhy má vonkajší 3/4 “ závit. Rúrky okruhov sa na teleso pripájajú pomocou skrutkovaní v závislosti od použitej rúrky.

Rozdeľovač podlahového a stenového vykurovania UNIWAY sa skladá z dvoch základných častí:
- telesa rozdeľovača /prívod/
- telesa pre zberač /spiatočka/

Telesá a armatúry sú vyrobené z mosadze.

rozdelovac popis

Mosadzný teplovodný rozdelovač bez pripojenia Mosadzný teplovodný rozdelovač so zvislým pripojenímMosadzný teplovodný rozdelovač s vodorovným pripojenímMosadzný teplovodný rozdelovačMosadzný teplovodný rozdelovač

Vyrábané variany rozdeľovačov

UNIWAY Variant I obsahuje regulovateľné prietokomery, termostatický, napúšťací a vypúšťací ventil, upevňovacie elementy a systém zachytávania oxidu železa. Na spiatočke rozdeľovača sú umiestnené prietokomery, pomocou ktorých sa dá presne nastaviť prietok pre jednotlivé vetvy . Teleso rozdeľovača a zberača je spolu spojené pomocou držiakov. Možnosť napojenia na hlavný okruh je zľava alebo sprava.

UNIWAY Variant II neobsahuje prietokomery, obsahuje termostatický, napúšťací a vypúšťací ventil, upevňovacie elementy a systém zachytávania oxidu železa. Teleso rozdeľovača a zberača je spolu spojené pomocou držiakov. Možnosť napojenia na hlavný okruh je zľava alebo sprava.
UNIWAY Variant III neobsahuje prietokomery, regulovateĺné uzatváracie ventily, napúšťací a vypúšťací ventil, upevňovacie elementy a systém zachytávania oxidu železa. Teleso rozdeľovača a zberača je spolu spojené pomocou držiakov. Možnosť napojenia na hlavný okruh je zľava alebo sprava.
UNIWAY Variant IV obsahuje mosadzné záslepky, napúšťací a vypúšťací ventil, odvzdušnenie, upevňovacie elementy a systém zachytávania oxidu železa. Teleso rozdeľovača a zberača je spolu spojené pomocou držiakov. Možnosť napojenia na hlavný okruh je zľava alebo sprava.

Bytové stanice Thermograf

thermograf-bytova-stanica

Bytové stanice Thermograf - systém budúcnosti

Vykurovacie systémy Termograf (bytové stanice a stanice na pitnú vodu) boli vyvinuté špeciálne na realizáciu decentralizovanej prípravy teplej vody vo viacposchodových obytných budovách.
Ďalšími oblasťami použitia sú verejné budovy (domovy dôchodcov, hotely, nemocnice atď.) so zvýšenými hygienickými požiadavkami, ako aj radové domy s ústredným kúrením.
Vaša budova je tak dokonale pripravená bez ohľadu na to, akým vykurovacím systémom ju neskôr vybavíte.V závislosti od osobného pocitu tepla môže každá jednotka alebo byt budovy vykurovať podľa svojich vlastných potrieb. Je zaručená individuálna a jednoduchá fakturácia každej bytovej jednotky. K dispozícii je tiež možnosť vzdialeného čítania údajov o spotrebe.

Ušetrite pracovný čas s prefabrikovanými komponentmi.

Štandardne sú k dispozícii 4 rôzne typy výmenníkov, ktoré môžu byť v závislosti od kvality vody vybavené:

  • spájkovaným výmenníkom tepla
  • niklom spájkovaným výmenníkom tepla
  • skrutkovým doskovým výmenníkom tepla

Nižšie náklady na energiu vďaka ideálnym prevádzkovým podmienkam

Domáce stanice vám ponúkajú ekonomickú distribúciu tepla. Minimalizujte svoje prevádzkové náklady odstránením cirkulácie teplej vody, ako je bežné pri teplej vode. Naše bytové stanice umožňujú efektívnu prevádzku tepelných čerpadiel pri nízkych teplotách prívodu a spiatočky. V solárnych systémoch zabezpečia nízke teploty toku do kolektora, najmä v lete a počas prechodných období na zvýšenie účinnosti slnečnej energie.

Hygienická horúca voda

Naše spotrebiče poskytujú vysokú úroveň hygieny horúcej vody, pretože nepretržité vykurovanie priamo v domácnosti z veľkej časti bráni množeniu baktérií legionel.
Decentralizovaná dodávka teplej vody nevyžaduje konštantnú teplotu teplej vody 60 ° C, ako to vyžaduje ÖNORM pre akumulačné nádrže na teplú vodu s cirkuláciou teplej vody.

Spolupracujeme


UNIVENTA
Nízkotepelné a zdroje vykurovania
THERMOGRAF
Vykurovanie a vzduchotechnika
AZ POKORNÝ
Výrobky pre rozvody vody, plynu. 
UNIVERSA
Tepelná a sanitárna technika
AUGUSTA SOLAR
Solárna technika
EUROSUN
Vákuové solárne systémy
EHT ITALIA
Tepelné a solárne systémy
Prev Next
JoomShaper

Pri poskytovaní informácií nám pomáhajú cookies. Používáním tohto webu s tým vyjadrujete súhlas